Polish National Committee of
International Council on Monuments and Sites

ICOMOS-POLAND

 • The Royal Castle in Warsaw
  The Royal Castle in Warsaw
 • Toruń, The Old Town
  Toruń, The Old Town
 • The Royal Lazienki, Warsaw
  The Royal Lazienki, Warsaw
 • The Wawel Castle, Cracow
  The Wawel Castle, Cracow
 • Zamość
  Zamość
 • Museum of Żupy Krakowskie, Wieliczka
  Museum of Żupy Krakowskie, Wieliczka
 • Malbork
  Malbork

Zapraszamy do udziału w seminarium "Autentyzm a palimpsest zabytków konserwowanych" 24 października 2015, Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej , Biblioteka Zakładu Architektury Polskiej (ul. Koszykowa 55, sala nr 13).

Seminarium jest trzecim spotkaniem z cyklu Autentyzm w konserwacji architektury. Jego celem jest wymiana poglądów na temat pojęcia autentyzmu w pracach konserwatorskich. Temat ten jest od dawna dyskutowany i nadal niezwykle aktualny. Powstające bowiem realizacje konserwatorskie czasami różnią się zasadniczo w rozumieniu i późniejszym traktowaniu elementów autentycznych. Pierwsze spotkanie nosiło tytuł: Autentyzm w konserwacji architektury do połowy XX wieku (2012); drugie seminarium: Autentyzm we współczesnych pracach konserwatorskich (2013). 

Tegoroczne spotkanie będzie dotyczyło definiowania autentyzmu w zabytkach przeobrażanych, charakteryzujących się wieloma nawarstwieniami stylistycznymi. Przedmiotem dyskusji będą różne tendencje w działaniach konserwatorskich, polegające np. na eksponowaniu lub zacieraniu różnic między elementami powstającymi w różnych czasach. 
Dyskutowane będą również sposoby wartościowania nawarstwień stylistycznych we współczesnych pracach konserwatorskich. Materiały z seminarium zostaną opublikowane w piśmie naukowym „Architectus” (5pkt).

Program seminarium - pobierz PDF 

Calendar

September 2019
M T W T F S S
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30