Polish National Committee of
International Council on Monuments and Sites

ICOMOS-POLAND

 • The Royal Castle in Warsaw
  The Royal Castle in Warsaw
 • Toruń, The Old Town
  Toruń, The Old Town
 • The Royal Lazienki, Warsaw
  The Royal Lazienki, Warsaw
 • The Wawel Castle, Cracow
  The Wawel Castle, Cracow
 • Zamość
  Zamość
 • Museum of Żupy Krakowskie, Wieliczka
  Museum of Żupy Krakowskie, Wieliczka
 • Malbork
  Malbork

Zaproszenie do dołączenia do inicjatywy

Szanowni Państwo, 

Podczas majowej konferencji ICOMOS "Podstawy teoretyczne ochrony zabytków - 60 lat Karty Weneckiej", zorganizowanej także dla prof. Krzysztofa Pawłowskiego z okazji 90. urodzin, Solenizant postanowił przekazać dochód ze sprzedaży swojej książki „Meandry badań nad kształtowaniem miasta” na ratowanie zabytków Lwowa.

Zainspirowani tym gestem, chcielibyśmy ogłosić zbiórkę publikacji związanych z tematyką zabytkoznawczą i konserwatorską, które przekażemy Katedrze Architektury i Restauracji Politechniki Lwowskiej. Zależy nam na zebraniu jak największej liczby tekstów, zwłaszcza tych dostępnych w języku angielskim, jednakże publikacje po polsku również będą mile widziane. Celem jest uzupełnienie zasobu literatury, który wspomoże rozwój naukowy instytucji i jej studentów. 

Będziemy wdzięczni za każdy wkład oraz za pomoc w promowaniu tej inicjatywy. Zachęcamy do udostępniania informacji o zbiórce w swoich kręgach naukowych. Wszystkie osoby oraz instytucje, które wesprą naszą inicjatywę, zostaną uhonorowane w specjalnej dokumentacji. Dokument ten zostanie przekazany do Lwowa oraz upubliczniony.


Publikacje (po jednym egzemplarzu) można przekazywać do dnia 10 czerwca 2024. Przed przekazaniem książek prosimy o sprawdzenie, czy nie figurują one już w zbiorach bibliotecznych Politechniki: katalog polskojęzyczny: https://opac.lpnu.ua/

Adres do wysyłki książek:

Bogusław Szmygin

Politechnika Lubelska Wydział Budownictwa i Architektury

ul. Nadbystrzycka 40 20-618 Lublin

Z góry dziękujemy za Państwa wsparcie i zaangażowanie.

 

W imieniu Prezydium PKN ICOMOS

B. Szmygin

 

 

Calendar

June 2024
M T W T F S S
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30